شرکت اسکادا در 1978 میلادی در قلب مونیخ تاسیس شد و خیلی زود در قلب خانم‌های شیفته مد و فشن جا باز کرد. این شرکت معتبر آلمانی اما پیش از آن‌که در صنعت مد و فشن شروع به درخشیدن کند و صحنه‌های پر زرق و برق هنر را نورانی کند، در ذهن دو خواهر از خانواده لی برق زد؛ ولفگانگ و مارگریت.

escada

خواهران لی از طراحی پوشاک باشکوه زنانه آغاز کردند؛ پوشاکی که سال‌ها بعد بر تن بسیاری از بزرگان عرصه سیاست و ستاره‌های دنیای هنر نشست و تصویر تازه‌ای از زیبایی را به جهان مخابره کرد. مارگارت و ولفگانگ لی اما به همین بسنده نکردند و دایره محصولاتشان را به عطرهای خوش‌رایحه گل و میوه و اکسسوری‌هایی همچون عینک‌های آفتابی و ساعت‌‌های لوکس گسترش دادند.

سال 2009 میلادی نقطه عطفی در زندگی برند اسکادا بود؛ سالی که خانواده لی تصمیم گرفتند برندشان را با بهای 200 میلیون یورو به سالزر واگذار کنند. این واگذاری موجب شد برند اسکادا عرصه‌های، تا به آن روز، کم‌تر زیسته را تجربه کند. اسکادا امروز در دو سبک فشن و اسپورت و در چندین خط تولید محصولاتش را به بازار عرضه می‌کند؛ از کیف و کفش تا اکسسوری‌ها و لباس‌های بچگانه.

برند اسکادا جایی پر و پا قرص در میان ستارگان هالیوودی دارد؛ از  آنجلینا جولی و آنتونیا کلارک تا پاتریشیا آرکوئت و هلن میرن از جمله هنرمندان برجسته‌ای هستند که لباس‌های شیک و مجلسی‌شان را به دست طراحان کاربلد اسکادا سپردند؛ لباس‌های که به طراحی های رنگارنگ و منحصر به فردشان شهرت دارند و از خانم‌های خوش‌پوش و شیک دلبری می‌کنند.

اما برند اسکادا تنها در میان هنرپیشگان سینما شهره نیست؛ بسیاری از بلندپایگان سیاسی نیز به آن روی خوش نشان می‌دهند. شاهزاده سوئد، پرنسس ویکتوریا، چه در عروسی سلطنتی موناکو و چه در جشن ازدواج پرنسسِ یونان از محصولات اسکادا بهره برد.

ساعت‌های اسکادا نیز مانند دیگر محصولات از هویت لوکس و شیکِ این برند بهره می‌برند؛ کم‌تر کسی است که شیفته ساعت‌های آلمانی باشد، ساعت‌های ساختِ سوییس را ارج بگذارد و ظرافت را از مولفه‌های اصلی سر و شکل ساعت بپندارد اما چشم از اسکادا بردارد. اسکادا کیفیت، زیبایی  و ظرافت را یک‌جا با هم عرضه می‌کند.

از جمله ساعت‌های برجسته اسکادا ساعت‌های کالکشن مادلن است؛ این خانواده از ساعت‌های اسکادا موتور کوارتز، بندهایی از جنس استیل ضدزنگ با ترکیب رنگ رزگلد و نقره‌ای و شمارشگرهایی رومی دارند. آن‌چه از ساعت‌های مادلن کالکشنی منحصر به فرد ساخته است، وسعت ظرافت این ساعت‌هاست؛ چه در قاب و چه در بند. ساعت‌های خانواده مادلن شامل ظریف‌ترین ساعت‌ها تا درشت‌ترین آن‌ها و مکملی مناسب برای سبک‌های پوشش رسمی و مجلسی است.

هر چه ساعت‌های کالکشن مادلن در سبک و شکل یکپارچه‌اند، ساعت‌های اسکادا در کالکشن ونسا، هر یک، پشتیبان سلیقه‌های متفاوت‌اند. این ساعت‌ها هم همچون باقی ساعت‌های آنالوگِ اسکادا از موتورِ کوارتزِ ساخت سوییس سود می‌برند اما در ظاهر سبک‌های گوناگون پوشش را در بر می‌گیرند.

اسکادا علاوه بر حضور پر رنگش در آلمان، در آمریکا، کشورهای اروپایی و آسیایی نیز حضور پر رنگی دارد و همچنان به زندگی تجاری‌اش ادامه می‌دهد.